Používáme cookies.
Souhlasím

Vyrábíme. Dodáváme. Showroomy jsou od 3.12.2020 OTEVŘENÉ. Zveme vás k návštěvě. Těšíme se na Vás.

Co dělat při zablokování bederní páteře?

Často se to stává při jednorázovém zatížení ve sportu, ale i doma nebo na zahrádce, když se pro něco prudce ohneme nebo chceme ze země zvednout těžší předmět. Nemůžeme se už narovnat a nesnesitelně nás bolí záda. Blokádu páteře známe spíš pod lidovým označením houser, hexenšuš nebo ischias.

Zatímco ischias už představuje vážnější problém, jehož příčinou bývá vyhřezlá ploténka a nápravu bychom měli nechat výhradně na odborníkovi, s houserem si můžeme poradit sami. Pro laika je těžké spolehlivě poznat, co nás trápí, nicméně orientačně: pokud bolest vystřeluje do nohy a nemůžeme se narovnat, je lepší vyhledat lékaře.

Na housera můžeme vyzkoušet nápravu teplem - ať už pomocí elektrické dečky, gelových sáčků nebo ručníku zahřátého horkou vodu, postupujeme podobně jako v případě krční blokády. Prohříváme ovšem bedra a pánev.

Podobně jako v případě krční páteře můžete vyzkoušet i manuální uvolnění napětí svalů, jen v tomto případě potřebujete pomocníka - sami si lehněte a požádejte někoho z rodiny či blízkých, aby dlaní tlačil na bedra či hrudník a současně okolo páteře mnul vaši kůži a svalovinu.

Kontaktní údaje

 • 777 770 122
 • info@adaptic.eu
 • Adaptic Innovation a.s.
  Olšanská 2898/4a
  130 00 Praha 3
  (zde není showroom)

  IČO 06994237
  DIČ CZ06994237
  B 23322 vedená u Městského soudu v Praze